Życie mieszkańców w wiosce Kalyves w Chanii

Autentycznej Kreteńskiej gościnności w malowniczej wiosce Kalyves w Chanii

Doświadcz ciepłego przyjęcia i słynnej autentycznej kreteńskiej gościnności w malowniczej wiosce Kalyves w Chanii. Poznaj życie mieszkańców tej tradycyjnej wioski na Krecie oraz jej piękno w czasie swojej na niej wizyty. Zwiedzaj wioskę Kalyves na piechotę, gubiąc się pośród jej ulic i zaułków, delektuj się kawą przyrządzoną w tradycyjny sposób w jednej z lokalnych kawiarni "kafeneion" na rynku wioski i kupuj autentyczne lokalne produkty i artefakty ze specjalistycznych sklepów w wiosce, u rzeźników, w piekarni, na targu, w sklepie z winem w tradycyjnych beczkach oraz w sklepach z ceramiką i biżuterią. Spotkaj się z mieszkańcami na rynku, delektując się posiłkiem lub napojem przy kościele Agia Parakevi i podziwiaj oryginalne piękno wioski.

Tradycyjna wioska Kalyves na Krecie

Zachowując swój pierwotny charakter i lokalny styl życia, wioska Kalyves jest idealnym miejscem na spokojny odpoczynek na Krecie. Wybierz się na spacer po głównym placu wioski, przejdź przez most nad rzeką Xydas, podziwiaj florę i faunę nad brzegiem rzeki i obserwuj pływające kaczki. Wioska Kalyves stanowi idealną bazę wypadową do spacerów po dwóch niesamowitych plażach w okolicy, wizyt w pobliskich wioskach, takich jak Almyrida, Kalami, Armeni czy Aptera ze stanowiskiem archeologicznym i Nio Horio, a także wycieczek krajoznawczych do większego regionu Apokoronas w Chanii. Pięknie położony w sercu wioski Kalyves, hotel Kalyves Beach w Chanii oferuje najlepszy wybór na rodzinne oraz romantyczne wakacje na Krecie, a także doskonałą bazę wypadową do odkrywania regionu Apokoronas.

Niezapomniane wakacje w Kalyves

Urocza wioska Kalyves w Chanii jest uwielbiana przez wielu, ponieważ oferuje spokojne schronienie zarówno dla rodzin, jak i par. Spokojna i malownicza wioska oferuje wszystko, czego gość może pragnąć podczas wakacji w Kalyves, m.in. niesamowite plaże oznaczone Błękitną Flagą z płytkimi wodami i kilka propozycji wycieczek zarówno dla miłośników dzikiej przyrody, jak i obserwatorów ptaków, ponieważ jest tam duża liczba ptaków wędrownych i gatunków endemicznych wartych zobaczenia. Wybierz się na relaksujące spacery po plaży i bujnej okolicy, odwiedź wąwóz Diktamos i podążaj wiejskimi ścieżkami przez pachnące gaje, pastwiska i małe wioski; usiądź nad brzegiem rzeki Xidas lub Koiliaris i podziwiaj dramatyczną scenerię słynnych na całym świecie Białych Gór Grecji. Ciesz się wakacjami w Kalyves i zwiedzaniem Chanii podczas pobytu w jednym z najlepszych nadmorskich kurortów na Krecie.